Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Відкриття Полтави

Після Харкова ми із старшим сином відправилися до Полтави. Так само я ніколи не був в цьому місті, тож ця подорож стала для мене ще одним відкриттям. І самого міста, і його громади, і цього краю, який в певному сенсі є серцем сучасної України.

Полтава залишили по собі дуже приємне враження. Вкотре переконався, що ніякого особливого секрету в цьому нема. Центральна частина міста щасливо уникнула чи не головної біди Черкас - варварської забудови одороблами в 9-12 поверхів, спроектованих без смаку та побудованих без старанності.

В центрі Полтави візуально домінує двох-трьох поверхова забудова, переважно стара та історична. Будинки в цілому доглянуті, фасади відремонтовані. Тротуари, газони й решта спільної території за мірками України в належному стані. Навіть місцеві авторитетні, прости Господи, бізнесмени демонструють бажання надати своїм хазам певний шарм.  

Абсолютно несподівано виявили в Полтаві чудовий музей важкої бомбардувальної авіації. Його перлинами є Ту-160 та Ту-22М3, обидва в гарному стані, із кабінами пілотів, які збереглися, можна сказати, у первісному вигляді. Експозиція в цілому на "відмінно", і цікава, і пізнавальна, і більшість експонатів в дуже доброму стані. Експозиція київського музею в Жулянах на тлі полтавської виглядає дещо жалюгідно. Категорично раджу всім ентузіастам та любителям техніки.

Окрім Полтави завітали до райцентру Опішня, який є визнаним центром українського гончарства. Наїлися автентичних (еталонних, так) галушок та борщу, я не зміг відмовитися від крафтового пива, зробили із сином страшненьких глиняних незрозуміло чого та із відчуттям виконаного обов'язку відправилися назад.

До Полтави мене запросив полтавський підприємець і меценат Андрій Гурник Виявляється, місцеві підприємці, об'єднані в Полтавську асоціацію бізнесу вважають за потрібне для себе і полтавської громади запрошувати до міста людей, яких вважають цікавими. Скажу відверто, я був дуже здивований. Можливо, я недостатньо знайомий із життям рідних Черкас, які мало чим відрізняються від Полтави як такий самий обласний центр в самому серці нашої країни. Нічого подібного, наскільки мені відомо, черкаські підприємці в таких масштабах не роблять.

Ось запис мого виступу в парку біля Свято-Успенського кафедрального собору, а в
окремому дописі - тези виступу для тих, в кого обмаль часу.


Мало того, в Полтаві просунутими є не тільки миряни, а й клір. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір Бубнюк веде власну телепередачу, записує інтерв'ю з різними людьми і, в цілому, геть не вкладається в мій стереотип архієрея. Разом із ним ми записали жваву розмову. 

Полтава чудова, чудові полтавчани, разом із Харковом - найбільше моє відкриття цього року.

Tags: выступления, гражданское, украина, экспертная деятельность
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments