Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Карантин є незаконним - доведено остаточно

Сенсація, панове, причому цілком передбачувана. Запроваджуючи карантин з усіма його численними обмеженнями, Кабмін під проводом п. Шмигаля порушив все, що тільки можливо. Мало того, що п. Ляшко аж ніяк не може вважатися легітимним головним санітарним лікарем України через відсутність державної санітарно-епідеміологічної служби, яку мусить очолювати. В це важко повірити, але і підписане ним формальне подання, якого вимагає профільне законодавство як обов'язкову передумову введення карантину, також відсутнє.

З іншого боку, все логічно. Коли і якщо справа дійде до розбору польотів, п. Ляшко зможе вдавати дурника, який вперше чує про якісь подання, якісь карантини. Відсутність подання означає відсутність його візи та формальних підстав для притягнення до відповідальності.

Але і це не все. Як свідчить
офіційна відповідь Мінюсту, постанова Кабміну про запровадження коронавірусу не проходила експертизу на відповідність Конституції, законодавству та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Отже, прийнята з грубими порушеннями процедури і є нікчемною.

Але і це не все. Переглянувши коментарі під нижченаведеним дописом, я усвідомив суттєву помилку своїх попередніх міркувань. Відповідно до ст. 40 Закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" режим надзвичайного стану є передумовою карантину.

"й) у разі введення в Україні чи в окремих її місцевостях режиму надзвичайного стану вносить центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, обґрунтоване подання для прийняття рішення щодо звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією про встановлення карантину. У поданні зазначаються: період і межі території встановлення карантину; перелік проведення необхідних профілактичних, протиепідемічних та інших заходів, які можуть бути проведені у зв'язку з введенням режиму надзвичайного стану і встановленням карантину, виконавці цих заходів; вичерпні тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб, додаткові обов'язки, що покладаються на них".

Але надзвичайного стану досі нема. Хіба що в "системі протидії надзвичайним ситуаціям". Отже, і з цього боку чинні обмеження є грубим порушенням наших прав та свобод.

Отже, ми маємо, щонайменше, феноменально зухвале, брутальне перевищення повноважень людьми, які очолюють вертикаль виконавчої влади. Перевищення повноважень це в кращому випадку. А за бажання ніщо не заважає "клеїти" узурпацію влади і зазіхання на конституційні підвалини спільного життя.

На цьому тлі цілком легальні вправи очільників держави у прикладній геополітиці, через які восени 2013 року вибухнули масові протести, це просто дрібничка.
Tags: гражданское, здравоохранение, кризис, критика, украина
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments