Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Тільки-но описав проблему із появою тіньового обігу ЕЦП лікарів та його невідворотньою комерціалізацією, як побачив колонку, присвячену черговій дігітальній перемозі - появі електроних лікарняних.

"Електронний обіг лікарняних дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар", - радіє автор. "Адже, кожен лікар, який буде видавати лікарняний, зобов’язаний його підписати своїм Електронним цифровим підписом (ЕЦП). Це є сучасним підходом. У разі будь-яких зловживань завжди буде можливим встановити відповідальних осіб, оскільки, запроваджується персональна відповідальність лікаря"

В Україні вже зараз вчинення юридично значущих дій за допомогою ЕЦП не вважається доказом того, що їх вчинила саме та особа, на яку ці ЕЦП оформлені. Лікарі будуть або підписувати чужими ключами (клієнту ж байдуже, чий підпис, аби лікар), або заперечувати, що це зробили саме вони. Мовляв, або хакери вкрали, або недоброчесні колеги скористалися ключами, які були надані їм на вимогу адміністрації. Або у звязку із панедмією, карантином та надзвичайним станом.
Tags: digital identity, здравоохранение
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments