Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Ще раз стосовно мереж на Донбасі

Висловлена мною позиція щодо ситуації навколо телекомунікаційних мереж українських операторів на сході України пригорнула увагу, це добре. Погано, що не всім вдалося зрозуміти мене. Дехто навіть зрозумів у протилежний спосіб. Давайте спробуємо ще раз.

1. В ситуації гуманітарної катастрофи, що спіткала кілька мільйонів наших співвітчизників на Донбасі, абсолютним пріоритетом для мене є лише один аспект ситуації - гуманітарний.

2. Діяльність українських операторів телекомунікацій на окупованих територіях я розглядаю як гуманітарну місію, тобто БЕЗУМОВНО КОРИСНУ і таку, що заслуговує бодай на МОРАЛЬНУ ПІДТРИМКУ.

3. Через безвідповідальну, якщо не злочинну бездіяльність органів державної влади оператори опинилися в глухому куті, з якого НЕМА ПРАВИЛЬНОГО виходу. Тобто вони були ПОЗБАВЛЕНІ можливості зробити вибір, який був би правильний та бездоганний з будь-якої точки зору. Ви не розумієте як так може бути, що нема правильного вибору? Це як в дитини батьків, що розлучаються и питають "Ти з ким хочеш жити, з татом чи з мамою?"

4. Тому я не вважаю за можливе засуджувати ЖОДНУ компанію за БУДЬ-ЯКИЙ її вибір. Піти з окупованих територій як найшвидше чи залишатися доти, доки можливо - правильного вибору НЕМА. Це дуже, дуже погана ситуація, створена ШТУЧНО і за яку оператори не можуть відповідати в будь-якому сенсі.

5. Коли представники ЗМІ запитують мене як публічну особу чи може мережа мобільного зв'язку три роки функціонувати без підтримки власника, або чи можливо її підтримувати без грошей я не вважаю можливим говорити речі, в які НЕ ВІРЮ. Те що компанія ВФ Україна стала заручником безвідповідальної, аморальної поведінки державних службовців не є підставою чекати і від мене, що я буду повторювати за нею будь-що.

6. Я щиро СПІВЧУВАЮ компанії "ВФ Україна" і вважаю НЕПРИПУСТИМИМ критикувати її за сам факт діяльність на окупованих територіях, тим більше роздмухувати ненависть, розповсюджувати плітки и т.і.

А тепер конструктивні пропозиції.

Судячи із реакції офіційних осіб на кризу навколо мережі ВФ Україна, в цілому вони вже не заперечують необхідності її роботи на окупованих територіях. Ок, це які-ніяке підґрунтя.

1. Визнати таку діяльність українських операторів, що там залишаються, а це, здається, окрім ВФ Україна, ще й Інтертелеком, ГУМАНІТАРНОЮ МІСІЄЮ.

2. Звернутися до міжнародних організацій, що діють на окупованих територіях, з проханням посприяти у тому, щоб органи влади самопроголошених ЛНР/ДНР надали можливість для такої (гуманітарної) діяльності, включно із забезпеченням доступу до обладнання і т.і. Вочевидь, необхідно розробити і узгодити відповідні протоколи взаємодії і т.і. це суто технічний бік справи.

3. Органам влади української держави ЗАБЕЗПЕЧИТИ операторам можливість для трансформації комерційної діяльності на окупованих територіях в гуманітарну. В першу чергу цікавить можливість безкоштовного надання послуг в певних межах, нехай це буде кількадесят хвилин на місяць, але без поповнення рахунку. Враховуючи те, що українські оператори є одними з найбільших платників податків в країні, державі достатньо ЗАБИРАТИ В НИХ ТРІШЕЧКИ МЕНШЕ.

4. Зокрема, негайно припинити ганебну практику стягування плати за частоти на окупованих територіях.


P.S. Мой блог переехал по адресу totaltelecom.dreamwidth.org

Исходная запись доступна по адресу https://totaltelecom.dreamwidth.org/545955.html Вы можете комментировать её там, используя OpenID, т.е. ваши действующие логин и пароль ЖЖ.
Tags: война, государственное регулирование, комментарии, экспертная деятельность
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments