Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

На "Радіо Промінь" про Luciding

Виступив на "Радіо Промінь" в якості експерта з нейротехнологій, коментуючи один з найбільш відомих українських стартапів, Luciding. Запис передачі шукайте в архіві за 25.12.2017, передача Авторський простір, 17:00-17:59, мої коментарі с відмітки 17:22:30

Що стосується власне продукту, в мене, по-перше, відмінне від Luciding розуміння усвідомлених сновидінь (УС). Я опановував цю дисципліну, покладаючись на твори Кастанеди. З яскравими сюжетами як такими в мене ніколи не було проблем, сновидіння змалечку складали важливу і вельми цікаву частину мого життя.

Практика УС по Кастанеді передбачає а) треновану увагу та б) треновану волю. Усвідомленість уві сні для мене визначається операціонально як спроможність не тільки згадати себе, але й виконати певні вправи, наприклад, знайти свої руки. В подальшому виникають все більш складні виклики, аж до необхідності долати дуже інтенсивний страх, що його провокують певні сюжети.

Наскільки розумію, Luciding орієнтується на інші речі, інші запити.

Звертає увагу, що після кількох років продукт знаходиться на стадії апробації. Є кілька тисяч споживачів, але до масових продажів, здається, ще далеко.P.S. Мой блог переехал по адресу totaltelecom.dreamwidth.org

Исходная запись доступна по адресу https://totaltelecom.dreamwidth.org/544685.html Вы можете комментировать её там, используя OpenID, т.е. ваши действующие логин и пароль ЖЖ.
Tags: mind researches, self-engineering
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments