Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Кілька тез щодо мовного питання

1. Україномовні нічим не довели свого права на будь-які преференції в цій країні (про державу - окремо).

2. В них нема ресурсів для примушення російськомовних співвітчизників до відмови від рідної мови.

3. Необхідні для цього ресурси є в сумнозвісної "рідної держави", в якості якої вже чверть сторіччя блазнює перефарбована УРСР. Саме вона, власне, і наголосила виключний статус української як державної. Це рішення не є наслідком суспільного компромісу, угоди чи дискусії. Істеблішмент, кістяк якого складала на той момент пострадянська номенклатура, вирішив, що так воно буде краще і все.

4. У своїй боротьбі за права української мови її прихильники змушені гуртуватися навколо таких персонажів як Аваков та Порошенко. Просто через п.1-3 Це тягне за собою низку конче неприємних наслідків. Зокрема, девальвацію укр. мови, її перетворення на один з атрибутів репресивного антинародного режиму УРСР 2.0, що виник на місці УРСР 1.0 Тобто із українською зараз відбувається те, що свого часу сталося із російською.

5. Аби коректно розв'язати тугий вузол проблем навколо мовного питання, посполиті мають спочатку отримати суб'єктність. А потім на принципах рівності та солідарності вирішувати, якою має бути мовна політика новопосталої держави українців. Всіх українців без винятку.

 

Обговорення тез в FB


 P.S. Мой блог переехал по адресу totaltelecom.dreamwidth.org

Исходная запись доступна по адресу http://totaltelecom.dreamwidth.org/529345.html Вы можете комментировать её там, используя OpenID, т.е. ваши действующие логин и пароль ЖЖ.
Tags: гражданское, украина
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments