Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Памятаємо, перемагаємо

п.Ленкавський: "Відносно жидів приймемо всі методи, які підуть їм на знищення, щодо московського питання, це справа дуже складна. Вичищення території є дуже важне. Скажіть дещо про білорусів. Мені здається, що це дуже примітивний нарід".

ОУН про меншини в Україні

Джерело: ЦДАВО України, Ф. 3833, Оп. 1, Спр. 9, Арк. 1-12. Копія. Машинопис.

Збірка "ОУН в 1941 році", Інститут Історії України, НАНУ, Документи, Частина 1 стр. 337

Степа́н Ленка́вський (6 липня 1904, Угорники — 30 жовтня 1977, Мюнхен) — український політичний діяч, публіцист, один із ідеологів Організації Українських Націоналістів.

Автор «Декалогу ОУН» («Десять заповідей українського націоналіста», 1929), в якому виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань.

Учасник I Конгресу Проводу Українських Націоналістів у Відні (28 січня — 3 лютого 1929), один із 28 співзасновників ОУН.

З квітня 1941 — референт пропаганди ОУН (Б).

29 липня 1941 р. — як один з ініціаторів проголошення Української держави у Львові був заарештований Гестапо і до 19 грудня 1944 р. ув'язнений у концтаборі Аушвіц.

В даний час на території Івано-Франківської області встановлено не менше п'яти різних пам'ятників Степану Ленкавському. Останній з них був відкритий 22 серпня 2010 в селі Угорники Івано-Франківської області (скульптор Василь Вільшук) і являє собою бронзову статую Степана Ленкавського на гранітному постаменті.

Також в Івано-Франківську є Вулиця Степана Ленкавського.

На його честь також названо 59 курінь УПЮ імені Степана Ленкавського.

Джерело

Tags: война, гражданское, украина
Subscribe

Posts from This Journal “гражданское” Tag

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment