Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Так гартується сталь: СБУ vs Белавіа

Блискавична операція проти Інтертелекому розпочалася наступного дня після завершення іншої успішної акції, спрямованої на путінських посіпак. 21 жовтня численні органи української держави загрожуючи застосуванням військової сили примусили цивільний Boeing авіакомпанії «Белавіа», що виконував рейс В2−840 Київ-Мінськ, повернутися та сісти в Жулянах. Представники СБУ, що піднялися на борт повітряного судна, зняли з нього такого собі Армена Мартиросяна, який, за офіційною версією, складав загрозу національній безпеці. Зроблено це було аби "переконатися у відсутності загрози національним інтересам". За кілька годин, переконавшись, що загроза відсутня, Мартиросяна відпустили на волю і він без перешкод вилетів до Мінську.

Протягом наступних трьох тижнів СБУ, Міністерство Оборони та інші органи української держави дуже технічно знущалися над білоруською ватою, демонструючи де її місце, хто вона є і куди має піти. Білоруси вимагали, відверто кажучи, небагато, щоб українська сторона офіційно вибачилася та відшкодувала збитки, спричинені втручанням в політ авіалайнера, що належить державному підприємству Республіки Білорусь. Білоруси окремо наполягали на тому, що неприпустимо загрожувати застосуванням сили проти цивільного літака, на борту якого знаходилося понад півтори сотні пасажирів. Ще 22 жовтня МЗС Білорусії направив українським колегам ноту, в якій вимагав відшкодування фінансових витрат та офіційних вибачень.

Спочатку СБУ в особі свого прес-секретаря категорично заперечувала сам факт загроз з боку українського авіадиспетчера. Цю позіцію підітримав в ефірі телеканалу "112" начальник апарату голови СБУ Олександр Ткачук. Про вибачення взагалі не йшлося. Варто відмітити, що розділ "Новини" офіційного сайту СБУ не містить жодної згадки про цю непересічну історію. Наразі мені не вдалося її знайти.

Реакція української сторони здивувала білорусів. 27 жовтня прес-секретар білоруського МЗС Дмитро Мирончик заявив, що у них є розшифровка переговорів екіпажу літака з українським диспетчером, в якій є "чіткі заяви про загрозу застосування бойової авіації" і "Білорусь готова опублікувати ці документи, якщо Україна не відреагує на ситуацію". "Українська сторона мала можливість домогтися своїх цілей, не вдаючись до примусових дій. На жаль, на згадану ситуацію реакція української сторони абсолютно відсутня. Якщо її не буде і далі, то ми будемо змушені вжити додаткових заходів, аж до опублікування розшифровки переговорів членів екіпажу з українським диспетчером. Але час ще є. Почекаємо", - зухвало заявив він.

Незважаючи на цинічний шантаж, українська влада продовжувала триматися з належною гідністю, ігноруючи білоруських "партнерів". Роздратовані цим білоруси 1 листопада в урядовій газеті "Білорусь сьогодні" оприлюднили повний текст переговорів екіпажу з українським диспетчером. За даними місцевих джерел, статтю писав особисто Павло Якубович, головний редактор газети "Радянська Білорусь", засновником якої є адміністрація білоруського президента. В ній було, зокрема, вказано, на відсутність жодної необхідності вдаватися до таких ризикованих кроків. За наявності прохання української сторони будь-який громадянин України (а Мартиросян має саме українське громадянство) буде затриманий на білоруській території і переданий повноважним представникам української держави.

СБУ миттєво відреагувала на цей хід опонентів, заявивши того ж дня, що то була власна ініціатива авіадиспетчера. Як і раніше, про вибачення не було ані слова. Наступного дня генеральний директор Белавіа Анатолій Гусаров повідомив, що фінансові питання із Украерорухом будуть вирішені в робочому порядку. Судячи із тональності його заяви, білоруська сторона зробила належні висновки, навіть раділа тому, що українці не виставляють їй рахунок. Нарешті, 10 листопада, на двадцятий день після початку спеціальної операції українських спецслужб Петро Порошенко в телефонній розмові нібито вибачився перед Олександром Лукашенком і запевнив, що винні вже покарані. Про вибачення повідомили в адміністрації Лукашенка. В адміністрації Порошенка цей факт заперечили.

Не можна не відмітити завзятість, з якою повноважні представники України плюють просто в очі очільникам сусідньої держави. Одразу зрозуміло, хто тут лідер, в кого міцні яйця і все таке. Погодьтеся, що слабкі люди так себе не поводять. Розумні, дійсно, також уникають подібних ситуацій, але в кожного є свої недоліки. Якщо ж говорити серйозно, без іронії та сарказму, то звертає увагу одна характерна риса в діях української держави та її представників. Мова йде про певний інфантилізм, що проявляє себе як категоричне небажання визнавати свою провину за будь-яких обставин, як готовність натхненно брехати просто в очі навіть тоді, коли це не має жодного сенсу. Переговори екіпажу з авіадиспетчером не могли не спливти у випадку спроб заперечити їхній зміст. Вітчизняні джеймс бонди не могли цього не розуміти, але до останнього тупо брехали про відсутність погроз на адресу авіалайнеру. Потім звинуватили в карному злочині нещасного диспетчера. Потім тупо "морозилися". Що тут зробиш, є така служба - Родіну захищать.

На жаль, жертвою ції безглуздої "спецоперації" синьо-жовтих чєкістів стала держава, яка послідовно демонструє свою лояльність Україні. Олександр Лукашенко, для якого ескапади його українського колеги, в кращому випадку, є симптомом глибокої кризи української держави, а в гіршому - особистою образою, через політику дружнього нейтралітету до України вже має серйозні клопоти із своїми російськими партнерами.

Посваритися з білорусами - це найбільший ідіотизм, який можна собі уявити. Але, здається, в мене просто бракує фантазії. Про це - в наступному матеріалі.
Tags: беларусь, кризис, украина
Subscribe

Posts from This Journal “кризис” Tag

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments