Химич Роман (totaltelecom) wrote,
Химич Роман
totaltelecom

Что такое духовность и зачем она нужна?

Начиная примерно с конца 90-ых мне на глаза всё чаще стало попадаться словечко: "духовность". "Духовность то, духовность сё, великая духовность украинского народа, нам нужна такая духовность или такая...", - просто водопад "духовных" слов.

Все эти годы избегал употреблять это слово в собственной интеллектуальной деятельности. Во-первых, потому что содержание и объём данного  понятия оставались для меня не вполне определёнными. Если честно - вообще неопределёнными. Во-вторых, потому что в большинстве случаев про духовность рассуждают персонажи, по моему мнению заслуживающие либо плётки, либо петли.

На днях посчастливилось ознакомиться с текстом непревзойдённого Серегя Дацюка, чьи взгляды на предмет вполне меня удовлетворяют. И предлагают ряд небезинтересных идей.


Дух це неосяжна раціонально трансцендентна сутність, яка проникає крізь простір та час, рухає живим світом і спричинює його розвиток.

Духовність є здатністю до позитивних перетворень фундаментального рівня, тобто до духотворних дій, які сприяють проявам духу. Історично саме релігія поширювала духовні практики, але духовність не обов’язково релігійна. Духовність може бути не пов’язана з традиційною моральністю. Духовність — не всяка творчість, а лише творчість на рівні фундаментальних перетворень.

Духовний суверенітет є здатністю особи чи країни до позитивних перетворень фундаментального рівня на власних засадах без суттєвих запозичень ззовні. Пригнічення духу пов’язане з духовним рабством, коли підпорядковуються чужим духотворним діям.

Втрата духу чи бездуховність стається тоді, коли духотворні дії взагалі відсутні.

Духовний простір це простір комунікації духовних людей, який забезпечує духотворні дії, зокрема по створенню духовних орієнтирів. Країни, що не мають духовного суверенітету і які надовго втрачають духовний простір, приречені: вони не мають майбутнього як незалежні країни.

Tags: гражданское, украина
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments